Burun kılları nasıl alınır? temizlenir?Son 7 aydır ilgili olduğum meselelerden birisi olan burun kılları, alınırmı? Eğer burun kılları alınırsa zararlımıdır ne gibi sonuçlar ortaya çıkarır bu konu hakkında biraz bahsedelim sizleri aydınlatalım. Şöyle bir google araştırması yapıldığında birbiri ile çelişkili fikirler ve tezler ortaya sunulmuş ve hiç bir uzman konu hakkında açıklama yapmamış görünmekte. Bu yüzden ben kendi tecrübelerime dayalı olarak burun kılları nasıl alınır konusunda sizleri aydınlatacağım.

Burun kılları nasıl alınır? temizlenir?

@ Öncelikle burun kılları el ile çekilmemelidir. Burun kılları için özel geliştirilen mini makaslar ya da mini cihazlar bulunmaktadır. Bu cihazın fiyatı 15 lira civarında olup, burun içindeki kılları kesmenizi sağlar. Yani burun kıllarınızı kökünden koparmaz.

@ Burun kılları hangi şartlarda alınmalıdır?
Almak zorunda olmadığınız zaman almanızı tavsiye etmem, çünkü burun kılları dışarıdan gelen tozları tutar ve sizi bazı hastalık ve enfeksiyonlara karşı korumaya yardımcı olur. Fakat burun kılları gereğinden fazla uzamış siyah ve dışarıdan bakıldığından görünüyorsa tabiki bu pis görünüş sizi rahatsız edebilir ve bu gibi durumda burun kılınızı kesebilirsiniz.

Burun kılları nasıl temizlenir?
Öncelikle burun iyice temizlenmeli, sümüklerden arındırılmalıdır. Bolca yıkandıktan sonra, ufak burun makasları ile kesilmelidir. Dikkatlice bu işlem bitiminde tekrar burun yıkanmalıdır.

Not: burun kıllarınızı çekmeyiniz, koparmayınız ya da cımbızla almayınız. Bu sizin burnunuzun içerisinde bulunan sinirlere zarar verdiği söylenmetedir.


Doğum Parası nasıl alınır?
Bilgisayardan virüs nasıl temizlenir?
İnternetten ÖSYM şifresi almak (nasıl alınır?)
Hapşırık nasıl geçer?
Sevgililer gününde ne alınır?
Converse nasıl yıkanır? temizlenir?
Babalar Gününde Ne Hediye Alınır? Babalar günü hediyeleri?
Sağlık Raporu nasıl alınır?
Kaç puanla Takdir alınır?
Anneler gününde ne hediye alınır?
Avea TL Gönderme & Transfer
Kısa Film Nasıl Çekilir?
Dilekçe Nasıl Yazılır?
Açma Hamur nasıl yapılır, yemek tarifi
Mekik Nasıl Çekilir? (video izle)

Bu Yazıya Yorum Yapmak İstermisiniz?

Lütfen aşağıdaki bilgileri eksiksiz doldurarak yorum gönderin...